ŠKOLE ZA AFRIKU – PROJEKTNI DAN

Naša škola se i ove godine uključila u projekt Škole za Afriku. Poučeni prošlogodišnjim dobrim iskustvima učenika i njihovoj zainteresiranosti za pomoć afričkoj djeci i učenju o afričkoj kulturi odlučili smo se ponovno uključiti u projekt.

U ponedjeljak, 21. 11. organizirali smo projektni dan u našoj školi. Svi učitelji naše škole uključili su se u projekt te za taj dan osmislili kreativne radionice. Tako su učenici trećeg razreda pod vodstvom učiteljica Loredane Bužleta i Katarine Sanković izrađivali ogrlice od papirnatih tanjura. Na satu Informatike učenici sedmog i osmog razreda izrađivali su prezentaciju o Životu u Etiopiji, dok su učenici drugog i trećeg razreda u programu 3D bojanje izradili svog prijatelja Abdu i prijateljicu Abu u zajedničkoj igri. Voditeljica učenika je učiteljica Informatike Iva Percan Braković.

Učiteljica Geografije, Kristina Klarić, pripremila je učenicima zanimljivu radionicu pod nazivom „Upoznajmo Afriku – Čovječe ne ljuti se“. Učenici su na taj način upoznali afrički kontinent na zabavan i edukativan način.

Na satu Vjeronauka učenici su zaplesali afričke plesove pod vodstvom učiteljice Martine Pavletić. Učiteljica Engleskog jezika, Sandra Dundara, proučila je s učenicima petog i šestog razreda jezike u Africi te svoja su saznanja zapisali na plakat koji smo stavili u učionicu.

Učiteljica Njemačkoga jezika, Ivana Vudrag, pripremila je za svoje učenike kviz na stranome jeziku, dok su učenici na satu Hrvatskoga jezika pod vodstvom učiteljice Samante Paronić učili o jezicima u Africi.

Na našem projektnom  danu nismo zaboraviti niti na pjesmu, za pjesmu se pobrinuo učitelj razredne nastave Goran Braković koji je sa svojim učenicima zapjevao „Pjesmu za Afriku“.

Projektni dan prošao nam je u radnom i veselom tonu, a naši su učenici puno naučili te vesele se idućem projektnom danu projekta Škole za Afriku. Koordinatorica je projekta školska knjižničarka Maja Damijanić. (Maja Damijanić)

objavio: Iva Percan   datum: 25. 11. 2022.