EKSKURZIJA OSMAŠA

Učenici VIII. razreda OŠ Divšići zajedno s učenicima VIII. razreda OŠ Vladimira Nazora – Krnica, OŠ Svetvinčenat i OŠ Marčana bili su od 25. do 27. svibnja 2022. na terenskoj nastavi u Srednjoj Dalmaciji u pratnji razrednice Samante Paronić te učiteljica iz navedenih škola. Prvog dana posjetili smo Zadar i razgledali znamenitosti grada uz lokalnog vodiča. Potom je uslijedio polazak prema Šibeniku, gdje smo se u pratnji vodiča upoznali s najvažnijim kulturno-povijesnim građevinama, među kojima se ističe katedrala sv. Jakova. U večernjim satima organiziran je smještaj, večera, zabava i noćenje u Hotelu Andrija u Šibeniku.

Drugog je dana nakon doručka organiziran polazak prema Nacionalnom parku Krka, gdje je najznačajnije mjesto Skradinski buk. Ondje smo razgledali etnografsku zbirku i stare mlinice (vodenice) uz edukatora te smo se prošetali poučnom vegetacijskom stazom. Nakon razgledavanja parka bio je predviđen polazak prema Skradinu, gdje je priređen ručak. Učenici su zatim imali slobodno vrijeme koje su iskoristili za odlazak u trgovački centar i kupanje u bazenu u sklopu hotela. Potom je uslijedila večera, zabava i noćenje u istom hotelu.

Treći je dan započeo doručkom, a zatim smo krenuli u pravcu Splita, gdje nas je dočekao lokalni vodič koji nas je proveo kroz grad i pobliže nas upoznao s najvažnijim znamenitostima. Nakon razgledavanja grada i Dioklecijanovih podruma uslijedilo je slobodno vrijeme za kupnju suvenira i razonodu, a potom smo stigli na stadion Poljud. Nakon ručka u restoranu koji je smješten preko puta stadiona, razgledali smo stadion uz stručnog edukatora. Puni lijepih uspomena i uz pregršt suvenira, u popodnevnim satima krenuli smo natrag prema Istri.

Samanta Paronić

objavio: Iva Percan   datum: 2. 6. 2022.