Jednodnevni izlet – Labin, Plomin, Brseč, Lovran, Opatija

Svi učenici Osnovne škole Divšići bili su, uz pratnju svojih razrednika i učitelja, u četvrtak 6. lipnja na jednodnevnome izletu. Prva nam je postaja bio Labin gdje smo posjetili Narodni muzej te rodnu kuću Matije Vlačića Ilirika.

Potom smo se zaputili prema Plominu gdje nas je dočekao velečasni Branimir Aleksandar Petrović koji nam je otvorio crkvu sv. Jurja u kojoj se nalazi originalni Plominski natpis. Učenici su imali priliku vidjeti jedan od najstarijih spomenika pisanoga oblom glagoljicom koji prikazuje lik Silvana, ilirsko-rimskoga božanstva. Ovom se prilikom još jednom zahvaljujemo župniku koji je naše učenike počastio keksima te strpljivo odgovarao na sva njihova pitanja.

Nakon Plomina na red je došao Brseč te posjet rodnoj kući Eugena Kumičića. Tamo su učenici imali priliku vidjeti osobne stvari Eugena Kumičića te vidjeti predivno mjesto u kojem je rođen.

U Lovranu su učenici i učitelji imali organiziran ručak kako bi prikupili dovoljno energije za nastavak izleta te odmorili su se na terasi restorana Delfino. Ovom prilikom zahvaljujemo se djelatnicima restorana koji su nas divno dočekali te pripremili nam ukusan ručak.

Nakon ručka u Lovranu otputili smo se u Opatiju. Prošetali smo se uz more te uživali u parkovima i ukusnim sladoledima. Nakon Opatije, umorni i puni dojmova, vratili smo se u Divšiće te potom svojim kućama.

objavio: Vedrana Keteleš   datum: 10. 6. 2019.