Noć knjige u našoj školi

U našoj se školi drugu godinu zaredom održala Noć knjige koju je organizirala školska knjižničarka Maja Damijanić. Povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava koji se obilježava 23. travnja te Dana hrvatske knjige koji se obilježava 22. travnja, učenici razredne nastave i djelatnici škole obilježili su Noć knjige 9. svibnja.

Pridružili su nam se i učenici trećeg razreda Osnovne škole Marčana u pratnji svoje razrednice.

U posjet našoj školi pozvali smo obitelj Grgorinić Rađen koja je učenicima predstavila svoju slikovnicu Škura, škura boška. Natalija Grgorinić i Ognjen Rađen predstavili su učenicima svoju obiteljsku slikovnicu. U pisanju i izradi slikovnice pomogao im je i njihov sin Ljubomir koji nije mogao prisustvovati druženju zbog školskih obaveza.

Naši su učenici bili oduševljeni njihovom slikovnicom te uživali su u druženju. Na kraju druženja našim smo gošćama poklonili knjigu te uručili zahvalnicu.

Potom je uslijedio kviz Tko bolje poznaje Paulinu P. koji su pripremile knjižničarke OŠ Divišići i OŠ Marčana, učenici su se grupno natjecali u poznavanju tog lektirnog djela.

Na kraju natjecanja rezultat je bio izjednačen te učenici obje škola pokazali su zavidno znanje o Dnevniku Pauline P.

Obilježavanjem ove manifestacije želimo dati poticaj knjizi i čitanju te razviti svijest kod učenika o važnosti čitanja koje je temelj cjeloživotnoga obrazovanja.

objavio: Vedrana Keteleš   datum: 15. 5. 2019.