Ekskurzija „Dalmacija“

Učenici Osnovne škole Divšići zajedno s učenicima Osnovne škole Vladimira Nazora-Krnica, Osnovne škole Juršići, Osnovne škole Marčana i Osnovne škole Svetvinčenat zaputili su se na ekskurziju u Dalmaciju 8. travnja 2019. godine.

Prva postaja bio je NP Krka gdje su učenici pod stručnim vodstvom razgledali brojne slapove rijeke Krke. Zatim su posjetili grad Šibenik u kojem su razgledali grad i crkvu sv. Jakova.

U utorak 9. travnja učenici nastavljaju putovanje prema Splitu, posjećuju i slušaju predavanje o gradu i Dioklecijanovoj palači. Kasnije posjećuju stadion Poljud gdje razgledaju prostorije kluba, tribine i teren stadiona. Noćenje učenika drugu noć bilo je u Cavtatu u hotelu Albatros.

U srijedu 10. travnja učenici su krenuli u jutarnji razgled grada Dubrovnika, Straduna, crkve sv. Vlahe, Kneževog dvora, katedrale i gradskih zidina. Nakon ručka učenici su trebali posjetiti otočić Lokrum, ali zbog loših vremenskih uvjeta posjet je odgođen. U poslijepodnevnim satima učenici su se vratili u hotel Albatros gdje su se tijekom slobodnog vremena družili.

U četvratk 11. travnja krenuli su prema Omišu gdje su se vozili brodicom po rijeci Cetini do Kaštil Slanica gdje je bio organiziran ručak. Nakon ručka slijedio je posjet Trogira uz stručno vodstvo. Noćenje učenika 4. noć bilo je u hotelu Baletna Škola u Kaštel Kambelovcu.

U petak 12. travnja učenici su razgledali grad Zadar uz stručno vodstvo te posjetili zadnje odredište Smiljan, rodno mjesto Nikole Tesle. U poslijepodnevnim satima zaputili su se prema Istri te sretno i s mnogo nezaboravnih uspomena stigli na odredište u kasnim večernjim satima.

objavio: Vedrana Keteleš   datum: 29. 4. 2019.