TERENSKA NASTAVA

Ove školske godine za školski projekt odabrana je tema "VOLONTIRANJE". Potaknuti idejom o volontiranju uputili smo se na terensku nastavu u Pulu.

Najprije smo posjetili prostor Crvenog križa u Puli. Učenici su se uključili u akciju "Solidarnost na djelu 2016" i tijekom tjedna sakupljali prehrambene proizvode koje smo odnijeli u Crveni križ.

Održana je radionica i prezentacija na kojoj su se učenici upoznali s djelatnošću Crvenog križa i sa samim aktivnostima koje provode.

U sklopu obilježavanja Dana kruha posjetili smo i Brionkin pogon u Puli gdje su učenici vidjeli proizvodnju kruha i kolača.

Po završetku su nas darivali poznatim Brionkinim kolačima kojima smo se zasladili.

Terensku nastavu završili smo izložbom "FILANTROPIJA" u muzejsko-galerijskom prostoru Sveta srca. Izložba se savršeno uklopila u školski projekt o volontiranju. Kroz izložbu nas je proveo autor izložbe i urednik kataloga o filantropiji - Andrej Bader.

Uz veoma zanimljivo i jasno  predavanje o pulskim i istarskim dobročiniteljima učenici su potaknuti na razmišljanje o tome što oni mogu učiniti za druge.

Nekoliko citata s izložbe:

"Uvijek je pravo vrijeme uraditi ono što je ispravno." M. Luther King jr.

"Nikada nije kasno da postanemo dobri."

"Kako je divno da nitko ne mora čekati niti jedan trenutak da bi poboljšao svijet."

objavio: Marina Blarežina   datum: 27. 10. 2016.