Projekt „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru“

Učenici VIII. razreda OŠ Divšići sudjelovali su u projektu „Posjet učenika osmih razreda Vukovaru. Dvodnevna terenska nastava u organizaciji Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar realizirana je 10. i 11. svibnja u pratnji razrednice Samante Paronić. Putovali smo zajedno s učenicima i učiteljima OŠ Svetvinčenat, OŠ Jure Filipovića Barban, Talijanske OŠ Novigrad i Talijanske OŠ „Galileo Galilei“ Umag. Nakon dolaska u Vukovar, ručali smo i odslušali predavanje o Domovinskom ratu te smo obišli izložbeni prostor Memorijalnog centra Domovinskog rata. Potom je bila predviđena prijava u hostel „Dubrovnik“ i slobodno vrijeme koje smo iskoristili za posjet Vodotornju, nakon čega je organizirana večera.

Drugi dan posjeta započeo je doručkom, a zatim je uz vodiče bio predviđen posjet memorijalnim mjestima u Vukovaru (Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put – Put spasa, Župa sv. Filipa i Jakova, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, masovna grobnica na Ovčari, Mjesto sjećanja „Vukovarska bolnica 1991.“, „Velepromet“ i „Borovo Commerce“). Nakon posjeta memorijalnim mjestima organiziran je ručak, a zatim je uslijedilo razgledavanje zanimljivog postava Gradskog muzeja Vukovar u dvorcu Eltz te Muzeja vučedolske kulture na lokalitetu Vučedol. Puni raznih doživljaja i uspomena koje ćemo pamtiti i prepričavati o gradu heroju, krenuli smo u popodnevnim satima na višesatni put prema svojim domovima.

Samanta Paronić

objavio: Iva Percan   datum: 16. 5. 2022.