Učenici naše škole na izletu u Rijeci i Brseču

U četvrtak, 24. ožujka 2022. godine učenici naše škole bili su na izvanučioničkoj nastavi u Rijeci i Brseču. Svi su učenici s oduševljenjem dočekali izlet jer odavno nisu bili na terenskoj nastavi zbog nepovoljnih epidemioloških uvjeta. Ujutro smo svi sretni i veseli krenuli iz Divšića put Rijeke. U Rijeci smo najprije posjetili Astronomski centar Rijeka te u planetariju  pogledali edukativan film Povratak na Mjesec.

Nakon planetarija uputili smo se u Osnovnu školu Zamet koja je prošle godine proslavila 130. obljetnicu postojanja. Taj posjet uklopili smo i u našu zavičajnu nastavu jer istražujemo škole koje imaju dugu tradiciju postojanja. Ravnateljica Marjana Seršić ugostila nas je te ispričala nam detalje o školi koju vodi. Ovom se prilikom zahvaljujemo ravnateljici Marjani koja nas je veoma ugodno dočekala te počastila naše učenike osvježavajućim sokovima.

Po završetku ugodnog druženja u OŠ Zamet uputili smo se prema Korzu gdje su naši učenici dobili slobodno vrijeme za marendu i šetnju. Opće oduševljenje, izazvao je, naravno, McDonald's gdje su učenici marendali i odmorili se.

Nakon slobodnoga vremena otišli smo autobusom put Brseča. U Brseču smo razgledali i posjetili rodnu kuću Eugena Kumičića te prošetali Brsečom i saznali da se tamo nalazi najmanje kazalište na svijetu Teatar Oz sa svega dvanaest sjedećih mjesta. Ovom se prilikom zahvaljujemo gospodinu Bernardu Frankoviću koji nam je otvorio rodnu kuću Eugena Kumičića te održao kratko predavanje našim učenicima.

Nakon razgledavanja Brseča otišli smo put Divšića. U Divšiće smo stigli u poslijepodnevnim satima te sretni i pomalo umorni otputili se svojim kućama. (Maja Damijanić, knjižničarka)

objavio: Iva Percan   datum: 25. 3. 2022.

« Ožujak 2024 »