PROJEKTNI DAN – ŠKOLE ZA AFRIKU

U srijedu, 9. ožujka u našoj se školi održao projektni dan. Projektni dan povezali smo s projektom Škole za Afriku u koji smo uključeni ove školske godine. Učenici naše škole su sa svojim učiteljima sudjelovali u različitim radionicama koje su za njih pripremili učitelji. Radionice su bile sljedeće tematike: izrada afričkih instrumenata, uokvireni baobab, izrada radosne kutije, slikopriče, odijevanje – Afrika, izrada narukvica, prirodni rezervati i parkovi prirode Afrike, plešemo Afriku, izrada afričkih igrački, zanimljivosti o Africi, Madagaskar miriše na vaniliju, jezici u Africi.

Raznolikost radionica pružila je našim učenicima nova znanja o Africi i afričkoj kulturi. Vođeni mentorstvom svojih učitelja učenici su izradili mnoštvo novih crteža i predmeta koje smo postavili u hodnik škole. Učenici takvim načinom rada stječu nova znanja i spoznaje te razvijaju različite kompetencije koje su im potrebne u svakodnevnome životu.

Sudjelovanjem u ovome projektu razvijamo empatiju kod naših učenika koji su stekli uvid u teškoću života u Africi te saznali kako žive njihovi vršnjaci na afričkome kontinentu. (Maja Damijanić, knjižničarka)

objavio: Iva Percan   datum: 15. 3. 2022.