Projektni dan lektire u našoj školi – izrada pizza lektire

Učenici razredne nastave imali su u četvrtak 5. ožujka projektni dan lektire u školi pod vodstvom učiteljice razredne nastave Loredane Bužleta i knjižničarke Maje Damijanić. Učenici su za domaću zadaću dobili zadatak da pročitaju lektire te da odu sa svojom obitelji na pizzu te u pizzeriji su trebali i uzeti prazne kutije za pizzu koje su im poslužile za izradu pizza lektire.

Učenica prvog razreda čitala je Grimmove bajke, učenik drugog razreda Pismo iz Zelengrada, a učenici četvrtog razreda Pipi Dugu Čarapu.

Na početku sata učenici su izvlačili pitanja iz čarobnoga šešira te potom smo svi sjeli ukrug i odgovarali i komentirali pitanja. Slijedila je izrada pizza lektira te ispunjavanje zadataka koje su trebali riješiti. Rješenja su upisivali na trokutiće papirnate pizze. Nakon toga učenici su zaigrali kviz na računalu o poznavanju lektire Pipi Duga Čarapa, kviz je koncipiran u obliku labirinta.

Aktivnosti smo nastavili u produženome boravku, a opće oduševljenje izazvalo je pečenje pizze u našoj školi na čemu se posebno zahvaljujemo našoj kuharici Gracijeli Blarežina te učiteljici Loredani Bužleta.

Posebno pohvaljujemo naše učenike koji su pročitali lektire od korica do korica te izvrsno sudjelovali u izradi pizza lektire.

Tekst i fotografije: Maja Damijanić

objavio: Iva Percan Braković   datum: 6. 3. 2020.

e-dnevnik

GPP