Vijesti

UČENICI OSNOVNE ŠKOLE DIVŠIĆI OSVOJILI PRVO MJESTO NA ZAVIČAJNOME KVIZU KRASNA ZEMLJO – MERAVIGLIOSO PAESE

Učenici osmoga razreda Osnovne škole Divšići, Matias Šugar i Eric Vitasović osvojili su prvo mjesto pod vodstvom svog učitelja Povijesti Dariana Divšića. Matias i Eric uspješno su riješili teorijski dio kviza kao i terenski rad u gradu Vodnjanu.

U petak 11. listopada u Osnovnoj školi Vodnjan – Scuola elementare Dignano održao se 9. Istarski zavičajni kviz Krasna zemljo – Meraviglioso paese. Na kviz se prijavilo 19 ekipa iz osnovnih škola te 15 ekipa iz srednjih škola, ukupno 100 sudionika.

Cilj kviza je popularizacija zavičajne povijesti te promicanje istarskoga zavičajnoga identiteta. Ovogodišnja tema kviza bili su kažuni i suhozidi. Tražila su se i znanja o Istarskoj županiji s naglaskom na geografiju i povijest te znanja o užem zavičaju, gradu Vodnjanu.

Nagrade je učenicima uručila pročelnica Upravnoga odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu Istarske županije Patricia Percan.

Čestitamo našim učenicima i učitelju te želimo im puno uspjeha u daljnjim natjecajima.

Bravo dečki! smiley

Tekst: Maja Damijanić

Izvor podataka: mrežne stranice Katoličkoga društva prosvjetnih djelatnika Istre, 14. 10. 2019.

objavio: Iva Percan Braković   datum: 14. 10. 2019.

e-dnevnik

GPP