Zavičajna nastava - posjet crkvi svetoga Martina u Bičićima

U sklopu zavičajne nastave svi učenici Osnovne škole Divšići otišli su u Bičiće u posjet crkvi svetoga Martina. Vjeroučiteljica Martina Pavletić na početku je druženja učenicima kratko opisala životni put svetoga Martina. Učenici su pažljivo slušali te naposljetku su, potaknuti njegovom zanimljivom biografijom, postavljali brojna pitanja.

Učitelj Povijesti, Darian Divšić, opisao je učenicima tijek nastanka crkve te brojne povijesne zanimljivosti. Učenici su pažljivo slušali te najviše su ih zaintrigirale freske koje su nekada bile vidljive unutar cijele crkve, no uslijed lošeg krova crkve koji je propuštao freske su u velikome dijelu uništene.

Učenici su imali vremena i za crtanje određenih ornamenata koje su uspjeli vidjeti na očuvanim freskama.

Nakon posjeta crkvi i obilasku sela učenici su zaigrali i odbojku te tako su veselo završili svoj posjet.

Posebno se zahvaljujemo gospodinu Martinu Glavašu koji nam je velikodušno otvorio crkvu te ispričao učenicima kako je prošla proslava Martinja u njihovome selu.

objavio: Vedrana Keteleš   datum: 19. 11. 2018.

« Ožujak 2024 »