Pjesničko druženje s Nensi Pereša Licul

Povodom Mjeseca hrvatske knjige organizirali smo pjesničko druženje s Nensi Pereša Licul. Nensi Pereša Licul profesorica je hrvatskoga jezika i književnosti koja je, pak, veoma kratko radila u struci. Posljednjih je više od deset godina radila kao novinarka i urednica informativnog programa regionalne tv-kuće, a trenutno je voditeljica projekata u Turističkoj zajednici Općine Žminj.

Okupirana je poezijom još od osnovne škole te je i diplomirala na temu „Ljubavna žudnja u poeziji Vesne Parun“. Njezine su pjesme u više navrata objavljivane u zajedničkim zbirkama „Verši na šterni“ i „Beside u jatu“, kao i u knjizi „Barbarizam u barbanskim Šajinima“.

Nensi je sve prisutne oduševila svojim pjesmama koje tematiziraju ljubav, obiteljsko zajedništvo, voljene osobe te i suvremene probleme poput teške situacije u Uljaniku. Učenici su uživali slušajući njezine pjesme te potaknuti pitanjima koje je za njih pripremila knjižničarka Maja Damijanić aktivno su sudjelovali u druženju.

Na kraju druženja učenice Mia Mezej, Karla Vitasović i Lucija Vitasović intervjuirale su našu gošću. Intervju možete preslušati na snimci.

Ovom se prigodom još jednom zahvaljujemo Nensi koja nas je posjetila te prisjetila se svojih toplih, školskih dana koje je provela u Osnovnoj školi Divšići.

objavio: Vedrana Keteleš   datum: 12. 11. 2018.