Novo didaktičko pomagalo u nastavi učenika OŠ Divšići

Početkom nove školske godine 2018./2019. učenici Osnovne škole Divšići dobili su novo pomagalo u nastavi.Riječ je o didaktičkoj ploči zamišljenoj kao umetaljci na temu svih hrvatskih županija.Ploču je ravnateljici škole Emilijani Fabijančić u ime Istarske županije uručila pročelnica Patricia Percan iz Upravnog odjela za obrazovanje,sport i tehničku kulturu.

Osnovna škola Divšići je najmanja matična škola u Istarskoj županiji po broju učenika.Izuzetno nam je čast i ponosni smo da je naša škola dobila novo didaktičko pomagalo u nastavi,koje će svakako biti jedan od didaktičkih pomagala u redovitoj nastavi,a naročito od velike pomoći u školovanju učenika s teškoćama u učenju i razvoju u svladavanju gradiva iz Prirode i društva i Geografije.
Učenici kombiniranog razrednog odjeljenja razredne nastave kojeg čine učenici 1.i 3.razreda s razrednicom Ivom Percan Braković već prvog dana po primitku didaktičke ploče bili su izuzetno radoznali i krenuli u geografska istraživanja lijepe naše.
Napominjemo kako je škola već drugu godinu za redom uvrštena u projekt Institucionalizacija zavičajne nastave Istarske županije .Implementacijom projekta zavičajne nastave u školski kurikulum i godišnji plan i program učenici zajedno sa svojim učiteljima njeguju zavičajnost,tradiciju i običaje svoga kraja,naše županije.

objavio: Vedrana Keteleš   datum: 3. 10. 2018.